Citroen’den Fotoğraf Çeken Otomobil: Citroen C3

0 Shares

Türkiye’de henüz satışa sunulan yeni Citroen C3’e entegre edilen ConnectedCAM teknolojisi sayesinde otomobil, acil durumlarda ve kaza anlarında fotoğraf ve HD video çekebiliyor. Hatta yolda giderken farlara yakalanıp donakalan tavşanların da fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaşabiliyorsunuz.

©Deposit Photos

©Deposit Photos

Otomobil pazarında bir ilk olan, dikiz aynasına yerleştirilmiş HD kamerayı bir nevi uçaklarda bulunan kara kutuya da benzetebiliriz. Yolculuk boyunca ConnectedCam aracılığıyla kaza anlarını, yolda karşılaştığınız ilginç görüntüleri ve yol şartlarını kayıt edebileceksiniz.

[aesop_content color=”#1e1e1e” background=”#c0c0c0″ width=”1000px” height=”80px” columns=”1″ position=”left” imgrepeat=”no-repeat” floaterposition=”left” floaterdirection=”up”]Otomobili Türkiye’de kullanacağınızı varsayarsak, özellikle Adanalı hemşehrilerimizin oldukça ilginç manzaralarla karşılaşacağını öngörebiliriz 🙂 Ayrıca arabanın anahtarını kapkaççı edasıyla aile reisinin cebinden alıp ergen arkadaşlarla o cadde senin bu cadde benim gezmeler de ConnectedCAM teknolojisiyle sona erebilir.

[/aesop_content]

Kameranın genel özelliklerine bakacak olursak, bahsi geçen HD kameranın GPS bağlantısı ve 16GB dahili hafızası bulunmakta. Dikiz aynasına konumlandırılmış düğmeye bir kez dokunduğunuzda fotoğraf çekebiliyorsunuz. Aynı düğmeye uzun bastığınızda ise 20 saniyelik video çekebiliyorsunuz. Çektiğiniz görüntüleri ise sadece araba durağan hale geldiğinde paylaşabiliyorsunuz.

citroen-c3-camera

Kaza anında ise kamera sistemi tıpkı hava yastıkları gibi otomatik devreye giriyor ve 90 saniyelik video çekiyor. Bu teknoloji, kazalardan sonra suçluluğunu kabul etmeyen muhteşem şoförlerimizin bir Türk klasiği haline gelmiş lanlı lunlu seviyesiz tartışmalarının önüne geçecektir. Ek olarak, ConnectedCAM teknolojisi telefonunuzla entegre bir şekilde çalışabildiğinden AVM otoparkı gibi kalabalık otoparklarda aracın yerini belirlemenize de yardımcı olacaktır.

youtube-abone

Subscribe
Bildir
guest

4 Yorum
En Yeni Yorumlar
En Eski Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Engin Ersöz

Fotoğrafçılık açısından değil ama kaza vs davaları için çok gerekli. Şimdi sonradan takılan son 5-10 dakikayı devamlı kayıt etme özelliği olan kameralar yakın zamanda araçlarda bir standart olacak.

Oktan Erboğa

Bir fotoğrafçı olarak bana biraz saçma geldi… Reklamlarda da konuyu işleme şekilleri çok ütopik.. Hiç bir fotoğrafçıya cezbedici geldiğini sanmıyorum… ( şahsi kanaatim.. )

Muhammet Tingiş

Gayet faydalı bir kamera. Kazayı algılayıp video kaydına başlıyor. Tanıtma şekilleri saçma olmuş sadece ama reklamda kaza konusunu işlememelerinide anlıyorum.

Oktan Erboğa

Reklamda işleniş şekliyle ticari potansiyel oluşturabileceklerini hiç sanmıyorum.. Ayrıca 100tl ye sürekli video çeken cihazlar alınabiliyorken kaza anı videosu yerine sürekli video daha faydalı olur diye düşünüyorum.. E tabi bu da demek değildir ki bu tip yenilikler olmasın.. Tabi ki olsun… Ama en azından amacına uygun sunulsun…

4
0
Would love your thoughts, please comment.x