Connect with us

Haberler

Citroen’den Fotoğraf Çeken Otomobil: Citroen C3

Türkiye’de henüz satışa sunulan yeni Citroen C3’e entegre edilen ConnectedCAM teknolojisi sayesinde otomobil, acil durumlarda ve kaza anlarında fotoğraf ve HD video çekebiliyor. Hatta yolda giderken farlara yakalanıp donakalan tavşanların da fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaşabiliyorsunuz.

©Deposit Photos

©Deposit Photos

Otomobil pazarında bir ilk olan, dikiz aynasına yerleştirilmiş HD kamerayı bir nevi uçaklarda bulunan kara kutuya da benzetebiliriz. Yolculuk boyunca ConnectedCam aracılığıyla kaza anlarını, yolda karşılaştığınız ilginç görüntüleri ve yol şartlarını kayıt edebileceksiniz.

Otomobili Türkiye’de kullanacağınızı varsayarsak, özellikle Adanalı hemşehrilerimizin oldukça ilginç manzaralarla karşılaşacağını öngörebiliriz 🙂 Ayrıca arabanın anahtarını kapkaççı edasıyla aile reisinin cebinden alıp ergen arkadaşlarla o cadde senin bu cadde benim gezmeler de ConnectedCAM teknolojisiyle sona erebilir.

Kameranın genel özelliklerine bakacak olursak, bahsi geçen HD kameranın GPS bağlantısı ve 16GB dahili hafızası bulunmakta. Dikiz aynasına konumlandırılmış düğmeye bir kez dokunduğunuzda fotoğraf çekebiliyorsunuz. Aynı düğmeye uzun bastığınızda ise 20 saniyelik video çekebiliyorsunuz. Çektiğiniz görüntüleri ise sadece araba durağan hale geldiğinde paylaşabiliyorsunuz.

citroen-c3-camera

Kaza anında ise kamera sistemi tıpkı hava yastıkları gibi otomatik devreye giriyor ve 90 saniyelik video çekiyor. Bu teknoloji, kazalardan sonra suçluluğunu kabul etmeyen muhteşem şoförlerimizin bir Türk klasiği haline gelmiş lanlı lunlu seviyesiz tartışmalarının önüne geçecektir. Ek olarak, ConnectedCAM teknolojisi telefonunuzla entegre bir şekilde çalışabildiğinden AVM otoparkı gibi kalabalık otoparklarda aracın yerini belirlemenize de yardımcı olacaktır.

youtube-abone

Continue Reading

Fotografium'un dijital içerik sorumlusu. Front-end öğrenmeye başlamış tasarımcı. Beşiktaşlı. Marmara Üniversitesi İngilizce Tercümanlık mezunu.

4 Comments

Kimler Neler Demiş?

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeni Yorumlar | En Eski Yorumlar

More in Haberler

To Top