Canon Speedlite 430EX III-RT İncelemesi ve Teknik Özellikleri

0 Shares

Canon Speedlite 430EX III-RT özellikleri ve fiyatı itibariyle Canon’un en başarılı flaşlarından birisi. Kılavuz numarası 43 (ISO100) çoğu anlar için yeterli güce sahip olduğu anlamına gelir. Speedlite 430EX III-RT’nin ağırlığı yalnızca 295 g ve uzunluğu yalnızca 113,8 mm’dir, böylece çantanızda her zaman sığar. Hazır AA pillerle çalışan flaş, tam güçlü flaştan sonra yalnızca 3,2 sn içinde tekrar dolar.

satin-alma

Canon 430 EX III-RT Teknik Özellikleri

  • 2,4 GHz Kablosuz Radyo Transmisyon
  • Canon E-TTL / E-TTL II ile uyumlu
  • Numara Kılavuzu: 141 ‘ISO 100 ve 105mm de
  • Odak Aralığı: 24-105mm (14mm Panel ile)
  • Yukarıya doğru 90°
  • 150° Sağ ve 180° Sol
  • Çok Hatlı, Bounce Paneli, & Renk Filtresi
  • Geri Yükleme Süresi: 0,1-3,5 Saniye
  • Yüksek Hız, 1. ve 2. Perde Senkronizasyon
  • 4 adet AA pil ile çalışır

Canon Speedlite 430EX III-RT İncelemesi ve Teknik Özellikleri

 

Basit kontroller ve sezgisel ara birim

Speedlite 430EX III-RT’nin kontrolleri çoğu EOS fotoğraf makinesinin kontrollerini andırır. Kısayol kontrolleri önemli özelliklere erişim sağlarken kontrol tekerleği hızlı ayarlar yapmanıza olanak tanır. Kilit düğmesi ayarların yanlışlıkla değiştirilmesini engeller. LCD ekran bir bakışta ayarları ve çekim bilgilerini gösterir ve düşük ışık koşulları için aydınlatmalıdır.

 

Canon Speedlite 430EX III-RT İncelemesi ve Teknik Özellikleri

İstediğiniz Görüntüyü Yakalamak İçin Uzak Flaş Kullanın

Canon Speedlite 430EX III-RT flaşlar ışığın farklı yönlerden gelmesini simule etmek için fotoğraf makinesinden uzağa da konulabilir. Speedlite 430EX III-RT üniteleri Radyo frekans tetikleme kullanılarak 30 m’ye kadar uzaktan kontrol edilebilir ve fotoğraf makinesiyle doğrudan görüş gerektirmez. Yani daha çok yere konulabilmesi sayesinde daha fazla durum ve efekt yaratabilirsiniz. Canon Speedlite 430EX III-RT aynı zamanda optik tetikleme ile uzaktan kontrol edilebilir, bu sayede mevcut flaş düzeneğinize hemen uyum sağlar. Opsiyonel Speedlite Verici ST-E2 veya bazı EOS fotoğraf makinelerinde dahili olarak bulunan Entegre Speedlite Verici kullanılarak 10 m uzaklıktan çalıştırılabilir. Her grubun gücünü ayrı bir şekilde kontrol ederek birden fazla flaşı gruplar halinde birlikte kullanın. Her grupta maksimum 15 flaş olmak üzere maksimum beş grup oluşturulabilir.

Canon Speedlite 430EX III-RT İncelemesi ve Teknik Özellikleri

 Yansıyan ışığı kullanarak etkileyici portreler çekin

Oynar flaş başlığı ışığın duvarlar veya tavanlar gibi geniş yüzeylerden yansıtılmasına olanak tanıyarak portreler için mükemmel olan yumuşak, gölgesiz aydınlatma yaratır.
Dahili yansıtıcı paneli nesnenin gözlerinde parlayan ışık etkisi yaratmak için kullanılarak nesnelerinizin ifadelerine hayat katın. Işığı daha da yumuşatmak için birlikte verilen Yansıtma Adaptörünü takın. Cihazla birlikte ayrıca iç mekan ortam aydınlatması renkleriyle daha uyumlu olsun diye flaş çıkışının renk sıcaklığını yükseltmeyi amaçlayan renkli filtre de verilir.
Canon Speedlite 430EX III-RT, flaş çıkışını kullanılan lensin görüş açısıyla eşleşmesi için zoomlayabilir.

Canon Speedlite 430EX III-RT İncelemesi ve Teknik Özellikleri

Diğer Speedlite Cihazlarla Entegre Edilebilir

Speedlite 430EX III-RT‘yi çoklu flaş düzeneğinin bir parçası olarak Speedlite 600EX-RT gibi diğer flaşlarla kullanın. Speedlite 430EX III-RT’yi ST-E3-RT gibi bir flaş deklanşörüyle veya bir EOS fotoğraf makinesinin dahili Entegre Speedlite Vericisiyle birlikte fotoğraf makinesi dışında kullanın.

8109_best-master-speedlite-628x404

Çift Kablosuz Flaş Tetikleme

Canon Speedlite 430EX III-RT‘nin radyo frekans veya optik tetikleme kullanılarak fotoğraf makinesi dışında çalıştırılabilmesi fotoğrafçılara müthiş bir çok yönlülük sağlar. Radyo frekans tetikleme kullanılırken flaşlar fotoğraf makinesinden 30 m’ye kadar uzağa konulabilir ve doğrudan görüş gerektirmez. Yani çok daha fazla konumda kullanılabilirler. Örneğin, pencereden çalıştırılmak suretiyle bir odanın dışında. Optik tetikleme, dahili Entegre Speedlite Vericiye sahip EOS fotoğraf makinelerinin (örn. EOS 760D, EOS 70D ve EOS 7D Mark II) Speedlite 430EX III-RT‘yi ekstra ekipman gerektirmeden 10 m’ye kadar uzaktan çalıştırmalarına olanak tanır.

youtube-abone

 

 

Salih GÖKDUMAN

Portre Fotoğrafçısı

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x