Canon MP-E 65mm f/2.8 1-5x Makro Lens ile Çekilmiş Fotoğraflar

1 Shares

Canon MP-E 65mm Makro Lens bu zamana kadar kullandığınız diğer makro lenslerden çok farklıdır. 1X büyütme oranıyla başlar (1:1 oranında büyütme sağlar) 5x büyütme oranına kadar devam eder (5:1 oranında büyütme sağlar). Bu yüzden başka bir amaç için kullanılamaz sadece makro için üretilmiştir. Lens 5X büyütme oranına ulaştığında f/96 değeri aldığı için haricen flash kullanmak gerekir.

Canon MP-E 65mm f/2.8 1-5x Makro Lens ile Çekilmiş Fotoğraflar
Canon?un ürettiği MT-24 Twin Flaş ile uyumlu olarak kullanılabilir.  Canon MP-E 65mm makro lens manuel netlemeli bir lenstir ve minimum Odaklama Mesafesi 0.24 mm dir. Fotoğraflardan da anlaşılacağı gibi lensin asıl amacı ufak nesnelerin fotoğralarını çekmektir 3cm üzeri objeler için uygun değildir. Gelin bu makro canavarı lensin çekmiş olduğu fotoğraflara bakalım. 

Lensi incelemek ve satın almak için tıklayın: Canon MP-E 65mm f/2.8 1-5x Makro Lens

Canon MP-E 65mm f/2.8 1-5x Makro Lens ile Çekilmiş Fotoğraflar

Subscribe
Bildir
guest

4 Yorum
En Yeni Yorumlar
En Eski Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
M.Turan Akay

Fotoğraflar tek kelimeyle harika. Merceğin kalitesi çekenin gözü ve ilgisiyle birleşince ortaya burada görüldüğü gibi olağanüstü görüntü çıkıyor. Elektronik ortam bence bu güzel görüntülerle bizlere hem bilgi veriyor hem de fotoğraf tekniğimizin gelişmesine daha da katkı sağlıyor.Çeken kişinin ellerine sağlık.

Ugur USLU

Apayrı bir dünyanın kapılarını açan bir lens, şahane. Body yi de merak ettim açıkçası.

çağdaş topçu

harika bir inceleme teşekkürler…

Mesut

Bu kadar güzel bir lensin ve muhteşem ötesi resimlerin tanıtımını yapan arkadaşa bu güzel bilgilendirmelerinden ötürü çok teşekkür ediyorum. Bunca zaman bir çok kişi bu harika resimleri görmüş yorum yazmadan gitmişler. Hayret.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x