Canon EOS 7D Mark II İncelemesi

0 Shares

Canon EOS 7D Mark II’nin detaylı video incelemesi için Fotografium.TV’yi inceleyebilirsiniz.

 

1

Canon EOS 7D ile efsaneler arasına girmiş ve yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başarmıştı. Aradan geçen yıllar ilk 7D’nin hala güncel kalmasını sağlamıştı ama son dönemde teknolojideki gelişmeyle birlikte 7D daha ileriye taşıyamamıştı. 7D efsanesini yeniden canlandırmaya ve güncellemeye giden Canon, yaklaşık 2 yıldır 7D Mark II’nin tahmini özelliklerini fotoğrafseverlerden çokça duydu. Belki de bu özellikleri kullanıcıların isteklerine göre şekillendiren Canon yeni seride birçok yeniliği abartmadan gerçekleştirmiş.

5

Yüksek megapiksel APS-C CMOS sensörü 1.6 crop faktöre sahip. 20.2 megapiksel olan çözünürlük yüksek ISO başarımında sensörle birlikte hareket eden Dual DIGIC 6 görüntü işlemcisiyle birlikte gövdede temel birkaç değişiklik söz konusu.

Gövdede 5D Mark III izleri taşıyan Canon EOS 7D Mark II, ilk seride olduğu gibi en çok performansından konuşturacağa benziyor.

12

İlk seride saniyede 8 kare fotoğraf çeken 7D’ye karşılık 7D Mark II’de bu değer 10fps e kadar geliştirilmiş ve Jpeg fotoğraf çekiyorsanız bu performansı ileriye taşıyarak 999 adete kadar durmadan çekim yapabiliyorsunuz. Gövde suya ve toza karşı dayanıklı ve hava geçirmemesiyle de sağlamlığını destekliyor. Tamamı cross-type yani çapraz tip AF sistemine sahip 65 adet netleme noktasından oluşuyor. Bu değer 1Dx te gördüğümüz değerle aynı.

13

Fotoğrafta hız arayanların tercihi olacağa benzeyen Canon EOS 7D Mark II Basit kullanım özelliklerinin yanında sadece profesyonel değil amatörlerin de rahatça kullanabileceği bir makine.

Videoda AF desteği de sunan modelin STM lens desteği sayesinde hem hızlı hem de sessiz bir netleme sunması videoda ortaya çıkan sıkıntılı ses durumunu ortadan kaldırmanızı sağlıyor.

Canon EOS 7D Mark II ile Çekilmiş Örnek Fotoğraflar:

1 2 3

Canon EOS 7D Mark II’nin ISO Testi

1

 

Dursun Yartaşı

İstanbul’da yaşayan gezgin bir düğün fotoğrafçısı.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x