Canon 100D İncelemesi ve Teknik Özellikleri

0 Shares

Canon 100D fiyatı ve özellikleri itibariyle dünyadaki en küçük DSLR modeli unvanına sahip olan muhteşem bir DSLR fotoğraf makinesi. Gövde yapısı ile büyük kardeşleri Canon 1300D ve Canon 700D gibi makinelerden ayıran modelin ele sağlam oturması ve tutuş ergonomisi gerçekten iyi. Çekim özellikleri olarak üst sınıflardan farkı olmayan EOS 100D’de 18.0 Megapiksellik APS-C CMOS sensör kullanılmış. DIGIC 5 görüntü işlemcisi ile düşük ışıkta bile mükemmel çekimlere imza atabiliyorsunuz. Noise oranı oldukça düşük bir cihaz. Saniyede 4fps fotoğraf çekebilen 100D, 9 nokta AF sisteminin yanı sıra video çekiminde de sunduğu netleme özelliği ile şaşırtabiliyor. STM lens desteği sayesinde birçok STM lensi rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. 18-135 IS STM makine üzerinde biraz büyük kalsa da Canon 10-18mm IS STM, Canon 18-55 IS STM ve pancake lensleri Canon 40mm f/2.8 IS STM ile çok daha küçülüyor böylece ergonomisini artırabiliyorsunuz.satin-alma

Canon 100D Genel Özellikleri

  • 18MP APS-C Sensör
  • Digic 5 İşlemci
  • Dünyanın en hafif ve ufak fotoğraf makinesi
  • Hybrid Cmos AF II
  • 100-12800 ve 25600’a yükseltilebilen ISO
  • 4 FPS Çekim Hızı
  • Obje takibi yapabilen otomatik netleme
  • 1080/30 FPS video çekimi
  • 9 adet netleme noktası
  • Yaratıcı Filtreler

Kullanımı Kolay ve Eğlenceli

Parlak, hassas optik vizörü kullanarak fotoğraf çekin ya da 1.040.000 nokta 7,7 cm (3,0 inç) 3:2 Clear View II TFT dokunmatik ekranı kullanarak fotoğraf makinesini kontrol edin. Dokunma, kaydırma ve kıstırma hareketleriyle menülerde dolaşın, fotoğraflara bakın ve hatta odaklama ve çekim yapın. Canon’un Otomatik Akıllı Sahne teknolojisi sahneyi analiz ederek en uygun fotoğraf makinesi ayarlarını otomatik olarak belirler. Fotoğrafçılığınız ilerledikçe, yerleşik Özellik Kılavuzu fotoğraf makinenizi en iyi biçimde nasıl kullanacağınızı size öğretir.

canon-100d-inceleme

Full HD Video

Full-HD (1080p) çözünürlüğe kadar yüksek kaliteli videolar çekin. Pozlama, odaklama, ses ve diğer ayarları kontrol edin ya da Anlık Video görüntüsünü kullanarak fotoğraf makinesinde düzenlenmiş film bölümleri yakalayın. Çekim sırasında sürekli odaklama sağlayan Hibrid CMOS AF II, hareketli nesnelerin keskinliğini korumak için idealdir.

canon-100d-ozellikler

Yaratıcılığınızı Bir Üst Seviyeye Taşıyın

Hızlı hareket eden nesneleri 4 kare/sn hızında takip edin ve çekin. 9 AF noktasından yararlanarak merkezde olmayan nesnelere bile hızlı ve hassas biçimde odaklanın. Canon 100D‘nin yaratıcı filtreleriyle yaratıcı yönünüzü sergileyin. Ekstra Efekt Çekimi aynı anda filtrelenmiş ve filtrelenmemiş çekim yapar. Grenli Siyah Beyaz, Oyuncak Kamera, Minyatür Efekti ve diğer efektler arasından seçim yapın ve her bir filtrenin etkisini çekim yapmadan önce önizleyin.

canon-100d-fotograflar

Her Çekime Uygun Mod Seçeneği

Tema Tabanlı Sahne modları, çektiğiniz nesne için doğru fotoğraf makinesi ayarlarını otomatik olarak seçer. Portre, Manzara, Spor, Çocuklar, Yiyecek ve diğer modlar arasından seçim yapın. Hazır olduğunuzda Yaratıcı Otomatik moduna geçerek, sezgisel bir arabirim vasıtasıyla arka plan bulanıklığı gibi faktörler üzerinde daha fazla kontrol sahibi olun.

Tamamen Canon 100D İle Çekilmiş Kısa Film

kamera-fotograflari

youtube-abone

Dursun Yartaşı

İstanbul’da yaşayan gezgin bir düğün fotoğrafçısı.

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni Yorumlar
En Eski Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
seyma

Bu fotograflar hangi lensle cekilmis 18-55 gibi gozukmuyor

1
0
Would love your thoughts, please comment.x