Canon 7D Mark II İncelemesi ve Teknik Özellikleri

0 Shares

Canon 7D Mark II fiyatı ve özellikleri itibariyle hız sevenler için üretilmiş ve her kuruşunun hakkını veren profesyonel bir DSLR fotoğraf makinesi. Olağanüstü sahneleri ilk kez siz çekin ve diğer fotoğrafçıların kaçırdığı anları yakalayın. Fotoğraf veya film çekerken yaratıcı yönünüzü yepyeni bir şekilde ifade edin.satin-alma

Canon EOS 7D ile efsaneler arasına girmiş ve yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başarmıştı. Aradan geçen yıllar ilk 7D’nin hala güncel kalmasını sağlamıştı ama son dönemde teknolojideki gelişmeyle birlikte 7D daha ileriye taşıyamamıştı. 7D efsanesini yeniden canlandırmaya ve güncellemeye giden Canon, yaklaşık 2 yıldır 7D Mark II’nin tahmini özelliklerini fotoğrafseverlerden çokça duydu. Belki de bu özellikleri kullanıcıların isteklerine göre şekillendiren Canon yeni seride birçok yeniliği abartmadan gerçekleştirmiş.

Canon 7D Mark II Genel Özellikleri

Lens BayonetCanon EF
SensörAPS-C (1.6x Crop Factor)
MegapikselAktif: 20.9 Megapiksel
Efektif: 20.2 Megapiksel
Maksimum Çözünürlük20MP: 5472 x 3648
Çekim oranı3:2
Sensör Tipi/BoyutCMOS, 22.4 x 15 mm
Çekim FormatıFotograf: JPEG, RAW
Video: H.264, MOV, MP4
ses: AAC, Linear PCM
Bit Derinliği14-bit
Toz Azaltma SistemiEvet
Hafıza Kart TipiCompactFlash
SD
SDHC
SDXC

 


Fokus Kontrol

Fokus TipiOtomatik ve Manuel
Fokus ModuOtomatik (A), Sürekli-servo AF (C), Manuel Fokus (M), Tek-servo AF (S)
Otofokus NoktalarıFaz AF 65, Çapraz Tip 65

 


Canon 7D Mark 2 – Vizör/LCD Ekranı

Vizör TipiPentaprizma
Vizör göz noktası22.00 mm
Vizör Kapsama100%
Vizör Büyütme oranıYaklaşık. 1.0x
Diopter Ayarı– 3 to +1 m
LCD Ekran3″  LCD (1,040,000)
Ekran Kapsamı100%
Diagonal Görüş AçısıBelirtilmemiş

 


Canon 7D Mark II – Pozlama Kontrolü

ISO HassasiyetiAuto, 100-16000 (Genişletilebilir Mod: 100-51200)
ShutterTürü: Elektronik ve Mekanik

Hız: 30 – 1/8000 saniye, Bulb Modu

Uzaktan KumandaRC-6 (Opsiyonel)
Mirror Lock-UpBelirtilmemiş
Ölçüm YöntemiMerkez ağırlıklı ortalama ölçümü, Değerlendirmeli ölçüm, Kısmi Ölçüm, Nokta ölçüm
Pozlama ModlarıModu: Diyafram Önceliği, Bulb, Özel, Akıllı Otomatik, Manuel, Program, Deklanşör Öncelikli

Ölçüm Aralığı: EV 0.0 – EV 20.0

Tazminat: -5 EV EV +5 (1/3 veya 1/2 EV adımlarla)

Beyaz Ayarı ModuOtomatik, Bulutlu, Renk Sıcaklığı, Özel, Gün Işığı, Flaş, Floresan (Beyaz), Gölge, Gün Batımı, Tungsten, Alacakaranlık

 


Canon 7D Mark II – Flaşı

Flaş ModlarıBelirtilmemiş
Dahili FlaşEvet
Kılavuz NumarasıBelirtilmemiş
Maksimum Senkron Hızı1 / 250 sn
Flaş Telafisi-3 EV to +3 EV (in 1/3 or 1/2 EV adımlarla)
Flaş SistemieTTL
Harici Flaş BağlantısıHot Shoe, PC Terminal

 


Canon 7D Mark II – Video Kaydı

Video kaydıEvet
Dosya Boyutu1920 x 1080p (Full HD)
1920 x 1080p (Uncompressed)
1280 x 720p (HD)
640 x 480p (SD)
Çekim Oranı16:9
Çekim FPS@ 1920 x 1080: 60 fps, 30 fps, 24 fps
@ 1280 x 720: 60 fps, 30 fps
@ 640 x 480: 30 fps
Pozlama KontrolüOto

Manuel: enstantane hızı, diyafram, ISO

FoksuOtomatik

Manuel

Sürekli

Video Çekim Süresi1920 x 1080
29 dk. 59 sn
1280 x 720
29 dk. 59 sn
640 x 480
29 dk. 59 sn
Ses KaydıDahili mikrofon: Video ile

İsteğe Bağlı Harici Mikrofon: Video ile

 


Performans

Sürekli Çekim HızıArtırılabilir 10 fps
Açılış Süresi0.1 sn
Shutter Gecikme Süresi0.055 sn
Gecikmeli çekim10 sn, 2 sn
Aralıklı kayıt Time-LapseEvet
Bağlantı1/8 “Kulaklık, 1/8” Mikrofon, HDMI C (Mini), USB 3.0

 


Güç

Batarya1x LP-E6N  şarj edilebilir Lityum-ion Batarya
AC Güç AdaptörüACK-E6 (opsiyonel)
Çalışma Sıcaklığı32 ila 104 ° F (0 ° C ila 40)

Nem: 0 – 85%

 


Canon 7D Mark II –  Fiziksel Özellikleri

Boyutlar5.9 x 4.4 x 3.1″ / 148.6 x 112.4 x 78.2 mm
Ağırlık2.00 lb / 910 g Batarya ve hafıza kartı dahil

chris-gampat-the-phoblographer-canon-7d-mk-ii-review-product-images-1-of-10iso-4001-30-sec-at-f-4-0

Işık azaldığında, yaratıcılığınızdan ödün vermeden çekim yapmaya devam edin. EOS 7D Mark II, ISO 16.000’e kadar (ISO 51.200 eşdeğerine kadar genişletilebilir) ISO hassasiyetinde üstün görüntü kalitesi sunar. Mütevazi sokak fotoğrafçılığı, zor koşullarda hareketi dondurma ve hatta tripod kullanmadan makro fotoğrafçılık için mükemmeldir. Yüksek kontrastlı koşullarda çekim yaparken, HDR çekimi koyu gölgeler ve parlak vurgulardaki ayrıntıyı korumanıza yardımcı olur. Art arda çekimlerde, EOS 7D Mark II üç görüntüyü farklı pozlama değerlerinde çekip doğrudan fotoğraf makinesinden, bunları doğal görünen bir sonuç için harmanlar.

canon-7d-mkii-main

Yüksek megapiksel APS-C CMOS sensörü 1.6 crop faktöre sahip. 20.2 megapiksel olan çözünürlük yüksek ISO başarımında sensörle birlikte hareket eden Dual DIGIC 6 görüntü işlemcisiyle birlikte gövdede temel birkaç değişiklik söz konusu. Gövdede 5D Mark III izleri taşıyan Canon EOS 7D Mark II, ilk seride olduğu gibi en çok performansından konuşturacağa benziyor.

İlk seride saniyede 8 kare fotoğraf çeken 7D’ye karşılık 7D Mark II’de bu değer 10fps e kadar geliştirilmiş ve Jpeg fotoğraf çekiyorsanız bu performansı ileriye taşıyarak 999 adete kadar durmadan çekim yapabiliyorsunuz. Gövde suya ve toza karşı dayanıklı ve hava geçirmemesiyle de sağlamlığını destekliyor. Tamamı cross-type yani çapraz tip AF sistemine sahip 65 adet netleme noktasından oluşuyor. Bu değer 1Dx te gördüğümüz değerle aynı.

13

Fotoğrafta hız arayanların tercihi olacağa benzeyen Canon EOS 7D Mark II Basit kullanım özelliklerinin yanında sadece profesyonel değil amatörlerin de rahatça kullanabileceği bir makine. Videoda AF desteği de sunan modelin STM lens desteği sayesinde hem hızlı hem de sessiz bir netleme sunması videoda ortaya çıkan sıkıntılı ses durumunu ortadan kaldırmanızı sağlıyor.

EOS 7D Mark II, film çekerken ya da Canlı Kontrol özelliğini kullanırken hızlı ve net otomatik odaklama takibi yapmak için Dual Pixel CMOS AF teknolojisine sahiptir. Her pikselde otomatik odaklama sırasında ayrı veya görüntü yakalanırken birlikte okunabilen iki fotoğraf diyotu bulunur. Film çekerken ağır içeri odaklama geçişleri yapmak için odaklama takibinin hızı ve hassasiyeti ayarlanabilir.

65 Noktalı Geniş Alanlı Otomatik Odaklama

Hızlı hareket eden nesneleri takip etmek için 65 odak noktasına sahip olan EOS 7D Mark II, çekim sırasında net odağı korur. Her odak noktası “çapraz tip”*tedir, yani hem yatay hem de dikey ayrıntıya hızlı ve doğru şekilde kilitlenebilir. Işığın az olduğu durumlarda çekim yapmaya yardımcı olmak için 7D Mark II, ışığın -3 EV gibi düşük seviyelere indiği ay ışığı koşullarında bile odaklama yapabilir.

* Mevcut AF noktalarının, çapraz tip noktaların ve çift çapraz tip AF noktalarının sayısı lense bağlı olarak değişiklik gösterir

AF Nokta Seçimi

65 AF noktasının tamamını birlikte kullanın veya merkezin dışındaki özneleri kapsayan taşınabilir bölgeler oluşturmak için gruplayın. Alternatif olarak, doğrudan sahnenin belirli bir kısmına odaklanmak için tek bir AF noktası da seçebilirsiniz.

Düşük Işık Koşullarında Üstün Performans

Işık azaldığında, yaratıcılığınızdan ödün vermeden çekim yapmaya devam edin. EOS 7D Mark II, ISO 16.000’e kadar (ISO 51.200 eşdeğerine kadar genişletilebilir) ISO hassasiyetinde üstün görüntü kalitesi sunar. Mütevazı sokak fotoğrafçılığı, zor koşullarda hareketi dondurma ve hatta tripod kullanmadan makro fotoğrafçılık için mükemmeldir.

canon-7d-mark-ii

Full HD ve Ağır Çekim

Gelişmiş video işlevlerinden biri olan 50 veya 60 fps’ye kadar değişken kare hızlarında Full HD (1080p) çekim, fotoğraf makinesinin önündeki hareketlerin ayrıntılarını ortaya çıkaran, net hızlı aksiyon çekimleri ya da ağır çekimler için idealdir.

Full-HD çekimi harici kayıt cihazlarına aktarmak için kullanılabilecek sorunsuz HDMI bağlantısı, EOS 7D Mark II’nin profesyonel video düzenleme iş akışlarına sorunsuz bir şekilde uymasına olanak tanır. Kulaklık ve mikrofon soketleri, yüksek kaliteli bir dijital film müziği kaydedebilmenize imkan tanırken; sessiz denetimler, fotoğraf makinesi ayarlarını dikkat dağıtıcı gürültüler olmadan değiştirebilmenizi sağlar.

Yüksek Dinamik Aralık (HDR) Modu

Yüksek kontrastlı koşullarda çekim yaparken, HDR çekimi koyu gölgeler ve parlak vurgulardaki ayrıntıyı korumanıza yardımcı olur. Art arda çekimlerde, EOS 7D Mark II üç görüntüyü farklı pozlama değerlerinde çekip doğrudan fotoğraf makinesinden, bunları doğal görünen bir sonuç için harmanlar.

Akıllı Vizör II

Yaklaşık yüzde 100 vizör kapsamı ve 1.0x büyütme özelliğine sahip Canon 7D Mark II’nin vizörü ile doğal görüşün keyfini çıkarın. Şeffaf LCD ekran, odaklama ve çekim bilgilerini görüntülemenin yanı sıra ufuk çizgisinin düz olması için çift eksenli elektronik seviyeleme sunar.

canon-7d-mark-ii-ozellikler

Titreme Algılaması

Titreyen ışık (örneğin, floresan ampullerin verdiği ışık), çekim sırasında parlaklığın ve renklerin tutarsız olmasına neden olabilir. EOS 7D Mark II bu koşulları algılayabilir ve tutarlı sonuçlar elde etmek için her çekimi, titreyen ışık kaynağının en yüksek parlaklık seviyesiyle senkronize eder.

Dahili GPS

Canon 7D Mark II fotoğraflara ve film kliplerine, dünyanın neresinde olursanız olun tam konumunuzu belirten coğrafi etiketler ekleyebilir. Enlem, boylamı, yüksekliği, pusula yönünü ve koordineli evrensel zamanı kaydedin.

Çift Hafıza Kartı Yuvası

Canon 7D Mark II’de siz çekim yaparken dosyaların otomatik olarak yedeklenmesine olanak tanıyan ve uzun süreli depolama kapasitesi sağlayan çift hafıza kartı yuvası bulunur.

Çoklu Pozlama

Görüntüleri birbirinin üzerinde katmanlara ayırmak için çoklu pozlama modunu kullanarak fotoğraf makinesi içinde kompozit görüntüler oluşturun.

Hava Geçirmezlik Özelliği

Koşullar daha da kötü hale geldiğinde, güvenle çekiminize devam edin. Hava koşullarına dayanıklı kontroller, EOS 7D Mark II’yi suya ve toza karşı korurken magnezyum alaşım yapısı, sağlamlığına katkıda bulunur.

Canon EOS 7D Mark II’nin ISO Testi

1

kamera-fotograflari

youtube-abone

Fatih Akkuş

''Kısaca Fotoğraf Delisi''

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x