Canon 11-24mm F4 İle Çekilen Fotoğraflar

0 Shares

Canon uzun süredir beklenen full-frame gövdeler için kullanılmak üzere üretilen Canon 11-24mm F4 L USM lensini satışa sunmuştu. Bu lense en çok yakışan gövde elbette 5D serisi. Performans bakımından diğer full-frame 6D 5D ve 1D serisinin modelleri ile tam sistematik şekilde çalışmakta.

Crop sensör olan 7D Mark2 gibi 70D gibi gövdelerde de elbette çalışmakta. Fakat bu lens yapı itibariyle en başarılı şekilde 50 Megapixel çözünürlüğe sahip olan 5Ds ve 5Ds R modeli ile çalışmakta.

Yüksek çözünürlüğe sahip full-frame sensörün olması ve buna tam olarak görüntünün aktarılması lens yapısıyla da alakalı olduğundan adete 5Ds gövdelerin kit lensi diyebiliriz.

Canon 11-24mm F4 lensi satın almak veya incelemek için Tıklayın.

Şimdi bu lensle çekilen ve 6D gövde kullanılan örnek fotoğraflara bir göz atalım;

 

Canon 11-24mm F4 L USM ile Çekilen Örnek Fotoğraflar

 

 

Canon 11-24mm F4 L USM ile çekilen aşağıdaki 7 fotoğrafta 11mm ile 24mm odak aralığındaki açı farkını ve değişimi görebilirsiniz. Diyafram sabit olarak çekilen tüm fotoğraflar tripotta ve 6D gövde ile çekildi.

 

 

 

Gece uzun pozlamalar da veya gündüz güneşe karşı çekilen, kısaca ışık kaynağının tam lense doğru olduğu durumlarda ışıkların yıldızlaşmasını sağlamak için diyaframı kısmak gerekir. Aynı zamanda alan derinliğini arttırmak ve keskinliği arttırmak için de aynen diyafram kısılır. Alttaki görüldüğü gibi f/4‘den f/22‘ye kadar diyafram kademe kademe kısılarak Canon 11-24mm F4‘le çekilen fotoğraflar sizlerle.

 

Fatih Akkuş

''Kısaca Fotoğraf Delisi''

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x