4GEE Aksiyon Kamera İncelemesi ve Teknik Özellikleri

0 Shares

4GEE aksiyon kamera fiyatı ve özellikleri itibariyle yüksek FPS çekim hızları ve 4K kalitesinde yüksek çözünürlüklü videolar sunan bir cihaz. Bu alanda GoPro kendini kanıtlamış en popüler aksiyon kameralarından biri. 4GEE ise bu kategoride üretilen yeni bir aksiyon kamerası. Görünüş olarak GoPro’lara benzeyen, su altı kabı ile 60 metre suya dayanıklı yapısı ve 4G canlı yayın özelliği ile dikkatleri üzerine topluyor. Kol saati üzerinden veya akıllı telefonlarınıza yükleyeceğiniz uygulaması ile kontrol edilebilen 4GEE aksiyon kameraları arasında farkını göstermek niyetinde.

4GEE hero

Yapı ve Özellikler

GoPro Hero 4 ve Veho Muvi K2 benzer bir spor tasarımda olan 4GEE kamerayı korumak için su geçirmez bir gövdeye sahip. Gövde üst kısmında çekim modları ve diğer ayarlarının görüntülendiği küçük LCD ekranı görebilirsiniz. Bu ekranın her iki tarafında bir başlangıç tuşu/ kayıt düğmesi ve güç / menü düğmesi ve durdurma düğmeleri mevcut. Bu genellikle kutu tarzı kameralar da görülür, üç düğmeli olması kullanımı kolaylaştırır ve menüler arasında gezinmeyi hızlı ve kolay  hale getirir. Aynı zamanda GoPro adaptörüne bağlamak için iki montaj yuvası mevcut. Seçtiğiniz kamera bağlantıları ve askılarını hızla ekleyebilecek ve kullanılabilecek şekilde adaptör, kayış bağlantı bölümleri bulunmaktadır.

4GEE üst lcd ekran

Kullanım

4GEE kamera adaptörü ile bağlantı yapacağınız zaman gayet kolay bir şekilde konumlandırabilirsiniz. Ancak hantal ve büyük yapısından dolayı GoPro Hero daha şık ve güzel durduğunu itiraf etmek gerekir. Ekstra bisiklet veya araca 4GEE takıldıktan sonra biraz kontrol gerektirir, çünkü hantal yapısı sayesinde titreşimi azaltmak özenle bağlamanıza bağlıdır. Standart bisiklet kask montajında sorun yok. Cihazı ayarlanması hızlı ve kolaydır ve arayüz kullanımı basittir: açmak, kayda başlamak için modlar arasında gezinmek için güç düğmesine ve sarı düğmeye basın. 4GEE üzerinden video ayarlarını yapmanın en kolay yolu 4GEE Kamera mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirilir. 120fps de 480p için saniyede 30 kare 1080p video çözünürlüğü de dahil olmak üzere tüm ayarlara hızlı erişimi uygulama üzerinden sağlayabilirsiniz.

4GEE-mount-kullanim-baglanti

Görüntü kalitesi

4GEE‘nin küçük balık gözü lensi bozulma gibi tipik lens özellikleri sergilemektedir. Görüntüleri parlak, canlı ve doymuş renklere sahiptir. Dinamik aralık içeren gölgeler ve yüksek ışıklı detayları otomatik olarak pozlamaya çalışıyor. Diğer kameralara karşı otomatik pozlama karşılaştırılmasında 4GEE, GoPro Hero4 ve Muvi K2 ile baş edebiliyor. Cihazın Full HD video kalitesinde çekimini malesef canlıyayına aktaramıyoruz. Canlı yayında bu kalite 30fps ve 720p ye düşüyor. Tabiki kalite 4G aktarım hızına ve bağlantı kalitesine görede değişiklik gösteriyor. Kol saatine canlı ön izleme aktarımı da malesef kol saatinin görüntüsü kadar iç açıcı değil.

4GEE-saat-kol-saati-

4GEE Aksiyon Kamerası Örnek Videolar

youtube-abone

Fatih Akkuş

''Kısaca Fotoğraf Delisi''

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x