440 Gün Sonra Okyanustan Çıkartılan Fotoğraf Makinesi

0 Shares

440 gün gibi uzun bir süre Pasifik (Büyük) Okyanusun suları altında kaldığı ortaya çıkan Canon EOS 1000D, Markus THOMPSON adlı bir dalgıç
tarafından bulundu. Thompson sudan Canon EOS 1000D ile birlikte lensi ve sd kartı da beraberinde karaya çıkarttı. 1 yılı aşkın bir süre denizde kalan cihaz, fotoğraflardaki görüntülerde idi. Cihaz ağır hasardan dolayı çalışmadığı için içerisinde bulunan SD hafıza kartını temizleyip kontrol etmeyi denemiş. Sandisk Extreme III modelinde olan hafıza kartının içinden 50 ye yakın fotoğraf çıkmış .

1000D?nin son halini içeren bu fotoğrafları ve içindeki fotoğrafları Google+ hesabında satılık ilanı olarak yayınlayan Thompson; ?Canon EOS 1000D: Satılık? başlık açarak makinenin sahibine ulaşmaya çalışmış. Açıklama kısmına: ?Bir yıl boyunca pasifik okyanusunda yatmış Canon EOS 1000D,liman dalışım sırasında buldum fotoğraf makinasının SD kartının içinden Ağustos 2010 tarihinde çekilmiş, tatil fotoğrafları çıkmıştır. Tahminen 2 yaşında güzel bir kız çocuğu olan bir çifte ait olduğunu düşündüğüm fotoğraflardan bazılarını yayınlıyorum. Yaklaşık 50 adet fotoğraf var. Fotoğraflardan birinde bebeğin British Columbia itfaiyeci yeleğinin içinde olduğu görülüyor. Fotoğraf sahiplerini tanıyan birileri olursa fotoğraf saihiplerine durumu bildirsinler, fotoğrafları benden alabilirler?.  Bir5 süre sonra Hilary isimli biri tarafından ?makinenin sahibini tanıdığı, bir itfaiye işçisine ait olduğunu? bir e-posta ile bildirmiş. Thompson da makinayı sahibine böyle ulaştırmış.

Canon-1000D-Pic-1

Kaynak : https://plus.google.com/104277202662943073951/posts/MH4ZjS8fi2q

Fehmi Murat KAYA

Subscribe
Bildir
guest

4 Yorum
En Yeni Yorumlar
En Eski Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
4
0
Would love your thoughts, please comment.x